http://www.canguxsd.ulotka.org/

 

 


Inwestowanie to pasja, styl życia, dobra zabawa

 

 

 

Kupon rabatowy »

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Samodzielne zarządzanie funduszami jest naprawdę proste. Jeżeli tylko masz odpowiednie narzędzia. Nie musisz poświęcać swojego czasu ani pasjonować się finansami.
Zacznij skutecznie inwestować nie będąc ekspertem!

 

 

Gdy oczekujesz więcej...
Jeżeli na inwestowanie możesz poświęcić więcej czasu, docenisz siłę systemu powiadomień, budowy własnych strategii i monitorowania rynków finansowych.
Korzystaj ze wszystkich funkcji portalu

 

 

Masz polisę Aegon, Axa, Skandia, Generali, HDI,...?
Wykorzystaj siłę tego produktu (brak podatku przy konwersjach). Wybierz gotowe strategie zamiast liczyć na szczęście.

 

Zobacz jak to możliwe

 

 

 

Czy istnieje najlepszy fundusz inwestycyjny?

 

 

Zacznijmy może od tego, że "Który fundusz jest najlepszy" to przede wszystkim źle postawione pytanie... Przez ostatnie lata zostaliśmy przyzwyczajeni do przeglądania wyników funduszy w oparciu o wyniki za 1m (miesiąc), 1 rok itd. Za różne okresy. W Internecie dostępne są raporty i zestawienia robione według różnej metodologii pokazujące, który fundusz jest najlepszy. Ale najczęściej pokazują informacje na dany dzień. Czyli np: najlepszy fundusz w grudniu 2008 to fundusz, który uzyskał najlepszy wynik miesięczny w okresie 1 grudzień do 31 grudzień. Czy na podstawie takiej informacji można dokonać wyboru funduszu jeżeli np. planuję inwestować na 1 rok? Czy najlepszy fundusz to ten, który pojawi się na pierwszym miejscu jeżeli posortujemy taką listę wyników?

 

Dlaczego mało kto się nad tym zastanawiał?

 

W roku 2007, gdy była hossa na rynku nikt się nie zastanawiał czy fundusze akcji są dla niego najlepsze. Wielu chciało po prostu zarobić jak najwięcej, więc wydawało się logiczne, że najlepszy fundusz to taki, który uzyskał najlepszy wynik w dniu, w którym go sprawdzano. Jakie były skutki takiego dobierania funduszy dla każdego inwestora - widać po wpisach na forach dyskusyjnych - ile osób straciło duże pieniądze? Wiele.
Zobacz
» Jak powinno brzmieć pytanie o najlepszy fundusz inwestycyjny?

 

Portal Opiekun Inwestora na swoim blogu, a prowadzi ich kilka: (blogi o inwestowaniu) , pokazuje praktyczne podejście do inwestowania.

A teraz dodatkowo uruchomił szkolenia dla inwestorów i sprzedawców tych produtków. Patrząc na plan tych szkoleń oraz opinie uczestników na pewno warto z nich skorzystać.

Dotychczasowe edycje to m.in. Poznań, Łódź, Warszawa. Sprawdź czy w najbliższym czasie będą w Twoim mieście

Zobacz co oferuje to szkolenie dla osób posiadających polisy inwestycyjne Aegon, Axa, Skandia czy Generali:

 


 


Napisz/wyślij e-mail, a otrzymasz kupon rabatowy na szkolenia
w temacie napisz - Kupon Rabatowy

Powrót do góry

 

 

Czy istnieją bezpieczne fundusze inwestycyjne?

 

 

Niestety, żaden z funduszy inwestycyjnych otwartych nie może zagwarantować 100% pewności, że nigdy nie poniesiemy straty.

 

Ale w przypadku funduszy inwestycyjnych stricte pieniężnych szansa na stratę jest pomijalna. I to tylko dla inwestycji krótkoterminowych. » więcej

 

 

Zasada kup i trzymaj

 

Obraz historycznych wyników dla strategii Kup i Trzymaj jest delikatnie mówiąc przerażający. Jedynie szczęśliwcy, którzy 10 lat temu wybrali akurat fundusz UniKorona Akcje i kupili go poza polisą inwestycyjną mogą mówić o niewielkim szczęściu - udało się zarobić 2x więcej niż na funduszach obligacji czy też pieniężnych. Ale roczny wynik tej inwestycji (158%) to jedynie 9,9%.

 

Inwestując w ramach polisy po zakończeniu inwestycji zysk w tym funduszu wyniósł jedynie 109,3% - tj. 7,7% rocznie. Czyli niewiele ponad wynik funduszu pieniężnego poza polisą inwestycyjną (6,4%).

 

Przy inwestycji w sposób systematyczny w ramach polisy inwestycyjnej w najlepszym przypadku udało się zarobić ledwie … 3,4% rocznie. » więcej

 

 

Dlaczego nie popieram zasady: Kup i Trzymaj?

 

 

Takie pytanie zada Ci wielu doświadczonych inwestorów. Ostatnio przeczytałam na ten temat w najnowszej książce Roberta Kiyosaki » Spisek bogatych, pisanej na bieżąco, która właśnie została ukończona i jest ogólnie dostępna, zanim jeszcze trafi do ksiągarni. Zasady inwestowania można by ująć w jednym napisanym przez niego zdaniu:" Ktoś, kto uzyskał wiedzę finansową inwestuje dla zysków kapitałowych, ale też dla przepływu pieniężnego.", zaś opiekun Inwestora ujął to tak: "Na pewno słyszałeś wiele razy: inwestuj długoterminowo , wpłać i trzymaj fundusze bez względu na to co się dzieje. I wiesz co? Mam na ten temat zupełnie inne zdanie..." » więcej

 

 

Darmowy kurs - fundusze Twojej rodziny do wieku emerytalnego - czy się zbilansują?

 

W dzisiejszych czasach musimy inwestować. Cały czas słyszymy o możliwych scenariuszach dotyczących przyszłych emerytur. Ale czy potrafimy analizować nasz domowy budżet? Często boimy się wykonać długoterminowej analizy. Jednak warto. Potwierdzają to opinie pierwszych uczestników kursu.

 

Wykonując obliczenia opisane w kursie (dla ułatwienia przygotowano do pobrania szablony dokumentów) zrozumiemy dlaczego warto inwestować. Choćby niewielkie kwoty. Analiza finansów osobistych to nie to samo co miesięczne zestawienie przychodów i wydatków.

 

Kurs przygotowany przez Opiekuna Inwestora odkrywa gdzie podziewają się nasze pieniądze - może warto część z nich odzyskać i przeznaczyć na inwestycje? » Zapisz się na kurs już teraz.

 

 

 

Rejestrując się na kurs co kilka dni otrzymasz kolejną lekcję z instrukcjami jakich obliczeń dokonać.

 

 

Email :
Imię :